بهبود ساختار لینک ها (URL)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایجاد آدرس های ساده و قابل فهم و مرتبط با مطالب ، ایجاد دسته بندی توصیفی و اسامی هر صفحه و ساماندهی اطلاعات ، فارسی سازی لینک های سایت شما جهت شناسایی بهتر سایت شما به موتورهای جستجوگر و به خاطر سپردن آسان توسط کاربران

بهبود ساختار لینک ها

معماری و ساختار لینک ها یک کلید مهم و ارزشمند در سئو سایت می باشد.سادگی و با معنا بودن و ارتباط لینک با محتوای صفحه مواردی است که در لینک دهی باید لحاظ شود .ساختار URL یک سایت باید ساده وامکان پذیر باشد. در نظر بگیرید سازماندهی مطالب به طوری که URL ها منطقی و به شیوه ای باشد که بیشتر قابل فهم توسط انسان باشد (در صورت امکان، کلمات قابل خواندن به جای اعداد طولانی ).
برای مثال، اگر شما در حال جستجوی اطلاعات در مورد حمل و نقل هوایی باشید ، یک URL مانند لینک http://en.wikipedia.org/wiki/Aviation به شما کمک خواهد کردتصمیم بگیرد اما آدرسی مانند آدرس زیر بسیار گنگ است و کمتر کاربری را برای جستجو و مشاهده لینک جذب خواهد کرد .
http://www.example.com/index.php?id_sezione=360&sid=3a5ebc944f41daa6f849f730f1
از نشانه گذاری در آدرس های خود استفاده نمایید .همچنین ما توصیه می کنیم که شما از خط فاصله ( - ) به جای خط (_) در آدرس دهی صفحات استفاده نمایید .
برای مثال آدرس http://www.example.com/green-dress بسیار مفیدتر از آدرس http://www.example.com/greendress.html می باشد.

 

SEO-Link

URL های پیچیده به ویژه آدرس هایی که حاوی پارامترهای متعدد هستند می تواند مشکلات بسیاری برای ایندکس کردن صفحات شما ایجاد نمایند و یا آدرس های مشابه که به یک صفحه باز می شوند موجب می شود گوگل تمام محتوی صفحه را ایندکس نکند .سایت خود را از نظر لینک های ناقص بررسی نمایید و در صورت امکان، آدرس های سایت خود را از طریق پیرایش پارامترهای غیر ضروری کوتاه و با مفهوم نمایید .
در url ها از کلمات کلیدی و مرتبط با محتوی صفحه استفاده نمایید این روش یادگیری آدرس صفحات را برای بازدیدکنندگان آسان کرده و نتیجه بهتری در جستجو ها خواهد داشت .استفاده از آدرس های طولانی و بکارگیری عناوین صفحات پیش فرض و تکرار کلمات در آدرس ها ساختار یک url را نادرست و گیج کننده میکند

linkbuilding

در یک وب سایت ما دو نوع لینک داخلی و خارجی داریم .لینک های داخلی (linkInternal) لینک هایی هستند که در سایت اشاره به صفحات دیگر و یا بخشی از وب سایت شما را دارد این در حالی است لینک های خارجی، به لینکی خارج از سایت شما اشاره می کند .

یکی از رایج ترین تصورات غلط این است که لینک های داخلی در مقایسه با لینک های خارجی اهمیت کمتری در رتبه بندی صفحات وب در جستجوگرها دارند ولی واقعیت این است که لینک های داخلی در سایت عامل ارزشمندی برای کسب رتبه های برتر در موتورهای جستجو می باشند . هر چه سایت بزرگتر و گسترده تر باشد تعداد صفحات داخلی آن بیشتر است در نتیجه لینک های داخلی آن نیز گسترده تر می باشد .

لینک دهی داخلی موجب می شود لینک های سالم به صورت برابر در وب شما منتشر شود و لینک دهی به صفحات مختلف سایت به صورت هدفمند انجام می شود .صفحات قدیمی و لینک های نا سالم را از سایت خود حذف نمایید از سال 2012 که الگوریتم جدید گوگل با نام پنگوئن ارائه شد بهترین زمان برای تولید متن مناسب هنگام ساختن لینک است نه اینکه به صورت بی رویه کلمات کلیدی در سایت خود ایجاد نمایید.
هنگامی که سایت جدید طراحی مینمایید یک برنامه مناسب برای لینک دهی داخلی اولویت کار شما می باشد
برای سئوی بهتر سایت صفحات مختلف سایت خود را به هم مرتبط نمایید اگر صفحاتی از سایت شما دارای سئو ضعیفی می باشد بهترین روش برای ارتقا آن استفاده از مطالب مرتبط در پایین و یا حاشیه آن صفحه می باشد .این امر موجب تقویت صفحه شده و تلاش شما برای شناساندن صفحه به جستجوگرها به ثمر مینشیند .

صفحه اول سایت شما بیشترین لینک را در بر خواهد داشت هنگامی که جستجوگرها به صفحه اصلی سایت شما مراجعه مینمایند می توانند لینک های داخلی را لیست کرده و به موتور جستجو تضمین دهند که سایت شما دارای ارزش زیادی برای صفحات مختلف سایت است.


می توانید از قسمت های نظیر پر بازدیدترین مطالب و جدیدترین اخبار در فوتر سایت خود استفاده نمایید و صفحه ی اصلی سایت خود را به صفحات داخلی لینک دهی نمایید .
صفحاتی نیز مانند تماس با ما و درباره ما که با یک کلیک از صفحه ی اصلی فاصله دارند محل مناسبی برای لینک دهی داخلی هستند قرار دادن لینک صفحات سایت در این صفحات می تواند به رتبه بالاتری به لینک های داخلی شما دهد
افزودن تعداد بیش از اندازه لینک به یک صفحه باعث می شود که صفحه مورد نظر برای کاربران اسپم بنظر برسد .در سایت بخش هایی مانند وبلاگ و مسیر سایت نیز بسیار اهمیت دارند .

گوگل در جستجو و بررسی انواع ساختار url ها حتی اگر آنها بسیار پیچیده و عجیب باشند تبحر دارد اما سعی کنید با صرف وقت برای ساختن یک url ساده به گوگل و کاربران کمک کنید . بعضی از وب مستر ها و طراحان وب برای بهینه سازی سایت ، url هایی که به صورت پویا (داینامیک) نوشته شده است را به url های ثابت ( استاتیک ) و قابل درک تبدیل می کنند. تا زمانی که گوگل با این کار مشکلی ندارد می توان از این روش استفاده کرد .این یک روش پیشرفته است و وقتی به صورت نادرست اجرا شود ممکن است مشکلاتی در زمینه جستجوی سایت به وجود بیاورد .
هنگامی که خزنده گوگل صفحات را بررسی میکند لینک های موجود در صفحات خزنده را به سمت صفحات دیگر نیز هدایت میکند و او را وادار می نماید که صفحات دیگر را ایندکس نماید در نتیجه خزنده به ساختار مناسبی از لینک ها در سایت شما دست یافته و همه محتوی و لینک های شما را بررسی کرده و آنها را index می نماید .بازدید کنندگان سایت شما نیز با مشاهده لینک ها آنها را در صفحه جدید بازکرده و به این ترتیب زمان بیشتری را در سایت شما سپری می نمایند .